Menu Zamknij

„Cennik” strony internetowej

Ku rozczarowaniu niektórych, sztywny cennik przedstawiający koszt wykonania strony internetowej nie istnieje.

Oczekiwanie przedstawienia przez firmę IT sztywnych cen stron internetowych, można porównać do próby uzyskania ceny budowy domu, którego projekt jest w głowie klienta.

Ale…

Można już przykładowo wskazać ile kosztuje wykonanie sezonowego domu letniskowego, jaki koszt wiąże się z domem jednorodzinnym, a ile trzeba przeznaczyć na wybudowanie nowoczesnej willi z ogrodem zimowym i wbudowanymi panelami fotowoltaicznymi.

Zapraszamy do zapoznania się z grafiką, która prezentuje zestawienie orientacyjnych cen stron www odnosząc je do zawartości i funkcjonalności projektowanej strony. Finalna cena zależna jest oczywiście od konkretnych oczekiwań klienta wobec planowanej strony.

KOSZT WYKONANIA STRONY WWW

0, - PLN

Strona www za darmo nie istnieje

Sformułowane w ten sposób oferty pomijają zazwyczaj informację, że dotyczą jedynie tak zwanego okresu próbnego. Minimalne koszty za stronę www obejmują cykliczną opłatę za hosting i domenę.

100~500,- PLN

Zbuduję stronę sam

Przy założeniu zbudowania strony własnymi siłami – najniższy koszt domeny i hostingu to kwota od 100,- do 500,- złotych rocznie.

300~600,- PLN

Student lub znajomy

Jeśli naszych sił brak, ale nadal chcielibyśmy posiłkować się maksymalnie tanim rozwiązaniem – można zatrudnić w tym celu studenta lub dobrego znajomego. Jakość takiego rozwiązania pozostaje jednak wątpliwa.

600~2.000,- PLN

Freelancer

U taniego freelancera zajmującego się dorywczo tematem tworzenia stron www można liczyć na koszt od 1.000,- do 2.000,- złotych w zależności od stopnia skomplikowania strony.

1.500~3.000,- PLN

Firma IT

Jeśli chcemy powierzyć budowę strony firmie IT, która stworzy profesjonalną stronę (stanowiącą o naszym wizerunku w internecie), a dodatkowo przeszkoli nas z jej edycji – trzeba liczyć się z kosztem od 1.500,- do 3.000,- złotych. W tej cenie można znaleźć również oferty na budowę prostych sklepów internetowych.

> 3.000,- PLN

Chcę coś więcej

Bardziej rozbudowane strony, większe sklepy internetowe, aplikacje kosztują odpowiednio więcej. Ich ceny zaczynają się od kwoty 3.000,- złotych.

> 10.000,- PLN

Większy projekt

Idąc dalej koszt rozbudowanych serwisów, dużych sklepów internetowych, zaawansowanych systemów może poszybować w górę osiągając liczby pięciocyfrowe.